Jak inwestować w nieruchomości

 • Typ: eBook w formacie PDF
 • Ilość stron: 65
 • Wersja elektroniczna – pliki PDF do czytania na komputerze
 • Rok wydania: 2008
 • Wysyłka darmowa
 • Wydawca: Sławomir Ostrowski
 • Autor: Sławomir Ostrowski

Streszczenie ebooka

Pierwszy polski e-book nt. inwestowania w nieruchomości mieszkaniowe. Zamiast lokować pieniądze na ryzykownej giełdzie stwórz własny fundusz inwestycyjny. Niech Twoje oszczędności pracują dla Ciebie. Z poradnika dowiesz się jak oszczędności pomnożyć o 100 i więcej procent.

Rynek nieruchomości wcale nie musi być domeną najbogatszych. Ten poradnik nie jest lekturą dla milionerów. Autor napisał go z myślą o osobach przeciętnie zarabiających, które racjonalnie myślą o przyszłości i chciałyby korzystnie ulokować lub pomnożyć oszczędności.

Na 48, ciągle aktualizowanych stronach, autor przedstawia sytuację na rynku mieszkaniowym, prognozę na najbliższe lata, sposoby inwestowania na rynku budowlanym z użyciem dźwigni finansowej. Poradnik jest doskonałym materiałem do przemyśleń i źródłem inspiracji inwestycyjnych.

W publikacji znajdziesz także informacje o tym w jaki sposób obniżyć podatek od sprzedaży mieszkania, a nawet jak w ogóle go nie zapłacić. Dowiesz się w jakich sytuacjach sprzedaż nieruchomości obciążona jest podatkiem VAT.

Autor podpowiada też jak zwiększyć wartość rynkową mieszkania przed jego sprzedażą. W publikacji znajdziesz kilka ciekawych pomysłów wykończenia wnętrz (zdjęcia), które możesz zrealizować bez pomocy fachowców. Dowiesz się także jak sprzedawać mieszkanie bez pośredników.

Autor jest dziennikarzem ekonomicznym od kilkunastu lat wnikliwie obserwuje rynek nieruchomości, a od kilku lat aktywnie w nim uczestniczy.

Spis treści

 1. Wstęp
 2. Mizeria budowlana
 3. Fundamenty to podstawa
 4. Ziemi nie przybędzie
 5. Tanio czy drogo?
 6. Mieszkanie jak samochód?
 7. Jest dobrze, będzie gorzej…
 8. Nieruchomości, a emerytura
 9. Kto zarabia?
 10. Od czego zacząć
 11. Jakie mieszkanie?
 12. A co z kredytem?
 13. Ile na starcie?
 14. Liczymy zyski
 15. Bez dźwigni ani rusz
 16. Więc policzmy dochody
 17. Powiększamy zysk
 18. Uwaga: VAT!
 19. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie
 20. Ściana z czerwonej cegły
 21. A szafa też gratis…?
 22. A teraz sprzedajemy
 23. Sam na sam